Pınar Ersoy Özdoğru

Pınar Ersoy Özdoğru

2000 yılında İstanbul Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği’ni bitirdikten sonra eğitimine devam etmek üzere gittiği ABD’nde  Yönetim Bilişim Sistemleri üzerine ikinci lisans eğitimini aldı.  Amerika’da  okuduğu  yıllarda burada aldığı eğitimi uygulamaya geçirebilmek adına bir Amerikan urban mağazalar zincirine sistem analisti olarak girdi, ancak kısa sürede mağazalar zincirinde yöneticilik pozisyonu aldı.

2004’te Türkiye’ye dönmesinin ardından çok uluslu bir otomobil yan sanayin de Satın Alma Mühendisi olarak göreve başladı. Kısa zamanda gösterdiği performans ve sahip olduğu potansiyel ile önce Kalite Güvence Müdürlüğü pozisyonuna getirildi. Daha ileriki yıllarda İcra Kurulu’na katılarak bilgi ve deneyimlerini  Genel Müdür Yardımcısı pozisyonunda uygulama fırsatı buldu ve İç/Dış Satınalma, Tedarikçi Geliştirme, Lojistik ve Kalite Güvence departmanlarının Türkiye ve diğer ülkelerdeki liderliğini yaptı.

Üretim alanında farklı departmanların hemen her sürecini deneyimleme ve birçok değişim,  geliştirme ve altyapı projelerini tasarlama ve yönetme fırsatı buldu.  2011 yılında, bilgi birikimi ve tecrübelerini diğer sektörlerde farklı alanlara yaygınlaştırabilmek amacıyla «Yönetim Danışmanı» olarak Yetenek Akademisi’ne katıldı. Türkiye ve ABD’de birçok organizasyonel gelişim projesi yönetmiş ve yönetmekte olan Özdoğru halen aktif olarak Yönetim Kurullarına organizasyonel gelişim alanında danışmanlık yapmakta ve eğitimler vermektedir.

Aynı zamanda akredite bir koç olarak birçok sosyal sorumluluk projesinde üniversite öğrencileri başta olmak üzere bir çok bireye koçluk hizmeti sunmaktadır.

Menü