Sanem Ömürlü

Sanem Ömürlü

Amerika Birleşik Devletleri’nde Örgütsel Davranış ve Liderlik odaklı İş İdaresi okuduktan sonra Türkiye’ye dönerek Siemens Business Services Türkiye’nin Risk ve Sözleşme Yöneticisi olarak kurumsal hayata girdi. Global ve büyük ölçekli bilişim projelerinin, risk ve sözleşme yönetimini yürüterek gerektiğinde proje ekiplerine ilgili konularda yönetim danışmanlık hizmeti verdi.

Kurumsal hayatın beklentilerine uygun olmadığı gerçeğini kabul edebildiği gün ayrılarak kendini daha anlamlı hissedeceğini düşündüğü alanda sosyal sorumluluk projelerinde görev almaya başladı. Motivasyonunun ve eğitsel geçmişinin de yönlendirmesi ile Organizasyonel Gelişim projelerinin Yetenek Yönetimi ve özellikle de Ölçme/Değerlendirme Merkezi (Assessment Center) uygulamalarında danışmanlık hizmetleri vermeye başladı. ÖDM uygulamalarında değerlendirici danışman olarak çalışmanın yanısıra, bu uygulamalarda kullanılan vaka analizi, grup çalışması, rol oyunu, in-tray/e-tray alıştırmalar gibi araçları da tasarlayıp geliştirdi.

Halihazırda Yetenek Akademisi ve Kapsam Danışmanlık bünyesinde yetenek yönetimi modülünden sorumlu danışman olarak çalışıyor. Aynı zamanda Üsküdar Üniversitesi’nde, Sinir Bilimi alanında yüksek lisansa devam ediyor. Erickson Türkiye tarafından akredite edilmiş bir koç olarak profesyonel koçluk ve NLP uygulamaları sürdürmekte ve bu çerçevede farklı bakış açıları ve teknikleri bir araya getirerek bütünsel yaklaşımlar sunmayı hedefleyen eğitimler ve atölye çalışmaları düzenliyor.

Menü